Image for DW-46-19-F-D-895 is not available
DW-46-19-F-D-895
DigiKey Part Number
612-DW-46-19-F-D-895-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-46-19-F-D-895
Detailed Description
92 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.325" (8.255mm)
Length - Stack Height
0.895" (22.733mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)