Image for DW-46-14-L-S-930 is not available
DW-46-14-L-S-930
DigiKey Part Number
612-DW-46-14-L-S-930-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-46-14-L-S-930
Detailed Description
46 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.390" (9.906mm)
Length - Stack Height
0.930" (23.622mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
46
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)