Image for DW-46-14-F-S-995 is not available
DW-46-14-F-S-995
DigiKey Part Number
612-DW-46-14-F-S-995-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-46-14-F-S-995
Detailed Description
46 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.325" (8.255mm)
Length - Stack Height
0.995" (25.273mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
46
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)