Image for DW-46-14-F-Q-1165 is not available
DW-46-14-F-Q-1165
DigiKey Part Number
612-DW-46-14-F-Q-1165-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-46-14-F-Q-1165
Detailed Description
92 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height
1.165" (29.591mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)