Image for DW-46-12-L-D-710 is not available
DW-46-12-L-D-710
DigiKey Part Number
612-DW-46-12-L-D-710-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-46-12-L-D-710
Detailed Description
92 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height
0.710" (18.034mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)