Image for DW-46-11-L-S-515 is not available
DW-46-11-L-S-515
DigiKey Part Number
612-DW-46-11-L-S-515-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-46-11-L-S-515
Detailed Description
46 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.305" (7.747mm)
Length - Stack Height
0.515" (13.081mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
46
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)