Image for DW-46-10-S-Q-200 is not available
DW-46-10-S-Q-200
DigiKey Part Number
612-DW-46-10-S-Q-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-46-10-S-Q-200
Description
DW-46-10-S-Q-200
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
92 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.520" (13.208mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
92
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)