Image for DW-46-09-L-S-405 is not available
DW-46-09-L-S-405
DigiKey Part Number
612-DW-46-09-L-S-405-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-46-09-L-S-405
Detailed Description
46 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height
0.405" (10.287mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
46
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)