Image for DW-46-09-F-S-295 is not available
DW-46-09-F-S-295
DigiKey Part Number
612-DW-46-09-F-S-295-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-46-09-F-S-295
Detailed Description
46 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.325" (8.255mm)
Length - Stack Height
0.295" (7.493mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
46
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)