Image for DW-46-09-F-D-320 is not available
DW-46-09-F-D-320
DigiKey Part Number
612-DW-46-09-F-D-320-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-46-09-F-D-320
Detailed Description
92 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height
0.320" (8.128mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
92
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)