Image for DW-46-08-F-Q-240 is not available
DW-46-08-F-Q-240
DigiKey Part Number
612-DW-46-08-F-Q-240-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-46-08-F-Q-240
Detailed Description
92 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height
0.240" (6.096mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
92
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.530" (13.462mm)