Image for DW-45-20-L-S-825 is not available
DW-45-20-L-S-825
DigiKey Part Number
612-DW-45-20-L-S-825-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-45-20-L-S-825
Detailed Description
45 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.195" (4.953mm)
Length - Stack Height
0.825" (20.955mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
45
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)