Image for DW-45-20-L-S-805 is not available
DW-45-20-L-S-805
DigiKey Part Number
612-DW-45-20-L-S-805-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-45-20-L-S-805
Detailed Description
45 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height
0.805" (20.447mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
45
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)