Image for DW-45-20-L-S-660 is not available
DW-45-20-L-S-660
DigiKey Part Number
612-DW-45-20-L-S-660-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-45-20-L-S-660
Detailed Description
45 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.360" (9.144mm)
Length - Stack Height
0.660" (16.764mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
45
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)