Image for DW-45-20-F-Q-790 is not available
DW-45-20-F-Q-790
DigiKey Part Number
612-DW-45-20-F-Q-790-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-45-20-F-Q-790
Detailed Description
90 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height
0.790" (20.066mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
90
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)