Image for DW-45-19-L-T-775 is not available
DW-45-19-L-T-775
DigiKey Part Number
612-DW-45-19-L-T-775-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-45-19-L-T-775
Detailed Description
135 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.445" (11.303mm)
Length - Stack Height
0.775" (19.685mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
135
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)