Image for DW-45-19-L-S-935 is not available
DW-45-19-L-S-935
DigiKey Part Number
612-DW-45-19-L-S-935-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-45-19-L-S-935
Detailed Description
45 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.285" (7.239mm)
Length - Stack Height
0.935" (23.749mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)