Image for DW-45-15-L-D-310 is not available
DW-45-15-L-D-310
DigiKey Part Number
612-DW-45-15-L-D-310-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-45-15-L-D-310
Detailed Description
90 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height
0.310" (7.874mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
90
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.630" (16.002mm)