Image for DW-45-14-L-T-865 is not available
DW-45-14-L-T-865
DigiKey Part Number
612-DW-45-14-L-T-865-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-45-14-L-T-865
Detailed Description
135 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.455" (11.557mm)
Length - Stack Height
0.865" (21.971mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
135
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)