Image for DW-45-14-L-S-955 is not available
DW-45-14-L-S-955
DigiKey Part Number
612-DW-45-14-L-S-955-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-45-14-L-S-955
Detailed Description
45 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.365" (9.271mm)
Length - Stack Height
0.955" (24.257mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
45
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)