Image for DW-45-14-F-T-1125 is not available
DW-45-14-F-T-1125
DigiKey Part Number
612-DW-45-14-F-T-1125-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-45-14-F-T-1125
Detailed Description
135 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.195" (4.953mm)
Length - Stack Height
1.125" (28.575mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
135
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)