Image for DW-45-12-F-D-630 is not available
DW-45-12-F-D-630
DigiKey Part Number
612-DW-45-12-F-D-630-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-45-12-F-D-630
Detailed Description
90 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.290" (7.366mm)
Length - Stack Height
0.630" (16.002mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
90
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)