Image for DW-45-11-F-T-620 is not available
DW-45-11-F-T-620
DigiKey Part Number
612-DW-45-11-F-T-620-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-45-11-F-T-620
Detailed Description
135 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height
0.620" (15.748mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
135
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)