Image for DW-45-10-F-S-375 is not available
DW-45-10-F-S-375
DigiKey Part Number
612-DW-45-10-F-S-375-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-45-10-F-S-375
Detailed Description
45 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.345" (8.763mm)
Length - Stack Height
0.375" (9.525mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
45
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)