Image for DW-44-20-L-D-630 is not available
DW-44-20-L-D-630
DigiKey Part Number
612-DW-44-20-L-D-630-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-44-20-L-D-630
Detailed Description
88 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.390" (9.906mm)
Length - Stack Height
0.630" (16.002mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
88
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)