Image for DW-44-13-L-D-730 is not available
DW-44-13-L-D-730
DigiKey Part Number
612-DW-44-13-L-D-730-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-44-13-L-D-730
Detailed Description
88 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.390" (9.906mm)
Length - Stack Height
0.730" (18.542mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)