Image for DW-44-12-F-Q-695 is not available
DW-44-12-F-Q-695
DigiKey Part Number
612-DW-44-12-F-Q-695-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-44-12-F-Q-695
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
88 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height
0.695" (17.653mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
88
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)