Image for DW-44-11-L-T-405 is not available
DW-44-11-L-T-405
DigiKey Part Number
612-DW-44-11-L-T-405-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-44-11-L-T-405
Detailed Description
132 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.415" (10.541mm)
Length - Stack Height
0.405" (10.287mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
132
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
3
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)