Image for DW-44-08-F-Q-265 is not available
DW-44-08-F-Q-265
DigiKey Part Number
612-DW-44-08-F-Q-265-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-44-08-F-Q-265
Detailed Description
88 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height
0.265" (6.731mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.530" (13.462mm)