Image for DW-43-20-L-T-595 is not available
DW-43-20-L-T-595
DigiKey Part Number
612-DW-43-20-L-T-595-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-43-20-L-T-595
Detailed Description
129 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.425" (10.800mm)
Length - Stack Height
0.595" (15.113mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
129
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)