Image for DW-43-14-L-D-960 is not available
DW-43-14-L-D-960
DigiKey Part Number
612-DW-43-14-L-D-960-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-43-14-L-D-960
Detailed Description
86 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.360" (9.144mm)
Length - Stack Height
0.960" (24.384mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)