Image for DW-43-14-F-T-1085 is not available
DW-43-14-F-T-1085
DigiKey Part Number
612-DW-43-14-F-T-1085-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-43-14-F-T-1085
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
129 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height
1.085" (27.559mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
129
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)