Image for DW-42-14-L-T-885 is not available
DW-42-14-L-T-885
DigiKey Part Number
612-DW-42-14-L-T-885-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-42-14-L-T-885
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
126 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.435" (11.049mm)
Length - Stack Height
0.885" (22.479mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
126
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)