Image for DW-42-07-T-D-290 is not available
DW-42-07-T-D-290
DigiKey Part Number
612-DW-42-07-T-D-290-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-42-07-T-D-290
Detailed Description
84 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating)
0.030" (0.762mm)
Series
Length - Stack Height
0.290" (7.366mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Row Spacing
0.100" (2.54mm)