Image for DW-42-07-T-D-247 is not available
DW-42-07-T-D-247
DigiKey Part Number
612-DW-42-07-T-D-247-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-42-07-T-D-247
Detailed Description
84 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating)
0.073" (1.854mm)
Series
Length - Stack Height
0.247" (6.274mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Row Spacing
0.100" (2.54mm)