Image for DW-41-20-L-D-825 is not available
DW-41-20-L-D-825
DigiKey Part Number
612-DW-41-20-L-D-825-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-41-20-L-D-825
Detailed Description
82 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.195" (4.953mm)
Length - Stack Height
0.825" (20.955mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
82
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)