Image for DW-41-20-F-T-810 is not available
DW-41-20-F-T-810
DigiKey Part Number
612-DW-41-20-F-T-810-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-41-20-F-T-810
Detailed Description
123 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height
0.810" (20.574mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
123
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)