Image for DW-41-13-L-D-765 is not available
DW-41-13-L-D-765
DigiKey Part Number
612-DW-41-13-L-D-765-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-41-13-L-D-765
Detailed Description
82 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.355" (9.017mm)
Length - Stack Height
0.765" (19.431mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)