Image for DW-41-13-F-Q-920 is not available
DW-41-13-F-Q-920
DigiKey Part Number
612-DW-41-13-F-Q-920-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-41-13-F-Q-920
Detailed Description
82 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height
0.920" (23.368mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)