Image for DW-41-13-F-D-720 is not available
DW-41-13-F-D-720
DigiKey Part Number
612-DW-41-13-F-D-720-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-41-13-F-D-720
Detailed Description
82 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.400" (10.160mm)
Length - Stack Height
0.720" (18.288mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
82
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)