Image for DW-41-09-F-T-405 is not available
DW-41-09-F-T-405
DigiKey Part Number
612-DW-41-09-F-T-405-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-41-09-F-T-405
Detailed Description
123 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height
0.405" (10.287mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
123
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)