Image for DW-40-13-F-Q-965 is not available
DW-40-13-F-Q-965
DigiKey Part Number
612-DW-40-13-F-Q-965-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-40-13-F-Q-965
Detailed Description
80 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height
0.965" (24.511mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
80
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)