Image for DW-40-07-T-D-219 is not available
DW-40-07-T-D-219
DigiKey Part Number
612-DW-40-07-T-D-219-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-40-07-T-D-219
Detailed Description
80 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating)
0.101" (2.565mm)
Series
Length - Stack Height
0.219" (5.563mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
80
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)