Image for DW-39-15-L-D-355 is not available
DW-39-15-L-D-355
DigiKey Part Number
612-DW-39-15-L-D-355-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-39-15-L-D-355
Detailed Description
78 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height
0.355" (9.017mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
78
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.630" (16.002mm)