Image for DW-39-14-F-T-1145 is not available
DW-39-14-F-T-1145
DigiKey Part Number
612-DW-39-14-F-T-1145-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-39-14-F-T-1145
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
117 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height
1.145" (29.083mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
117
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)