Image for DW-39-14-F-S-1010 is not available
DW-39-14-F-S-1010
DigiKey Part Number
612-DW-39-14-F-S-1010-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-39-14-F-S-1010
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.310" (7.874mm)
Length - Stack Height
1.010" (25.654mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
39
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)