Image for DW-39-12-F-T-775 is not available
DW-39-12-F-T-775
DigiKey Part Number
612-DW-39-12-F-T-775-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-39-12-F-T-775
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
117 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height
0.775" (19.685mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
117
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)