Image for DW-39-11-F-T-685 is not available
DW-39-11-F-T-685
DigiKey Part Number
612-DW-39-11-F-T-685-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-39-11-F-T-685
Detailed Description
117 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height
0.685" (17.400mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
117
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
3
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)