Image for DW-39-11-F-Q-585 is not available
DW-39-11-F-Q-585
DigiKey Part Number
612-DW-39-11-F-Q-585-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-39-11-F-Q-585
Detailed Description
78 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height
0.585" (14.859mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
78
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)