Image for DW-39-10-F-S-600 is not available
DW-39-10-F-S-600
DigiKey Part Number
612-DW-39-10-F-S-600-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-39-10-F-S-600
Detailed Description
39 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height
0.600" (15.240mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
39
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)